Wyjazd nad morze, w góry czy na kolonię tematyczną?

Wakacje to niewątpliwie czas odpoczynku i wielu wyjazdów. Rodzice, którzy mają pod swoją opieką dzieci często stawiają na różnego rodzaju kolonie. Wybór w tym zakresie jest coraz większy. Obecnie poza klasycznymi wyjazdami nad morze czy w góry, organizowane są między innymi ciekawe kolonie tematyczne. Za jakiego typu wyjazdami przepadają dzieci? Odpowiadają specjaliści z Quatromondis.

Nad morzem – klasyczne kolonie

Kolonie letnie są dla dzieci w każdym wieku sporym przeżyciem, ale i ogromną przygodą. Jeśli dziecko kocha pływać i przepada za leżeniem na plaży, kolonia organizowana nad morzem jest doskonałym rozwiązaniem. Obecnie coraz częściej nad morzem organizowane są też kolonie tematyczne – pływackie, żeglarskie czy windsurfingowe. Jeśli jednak dziecko swojej ulubionej dyscypliny nie ma, można zdecydować się na kolonię ogólną, w czasie której będzie rozwijać się w wielu kierunkach. Oczywiście nad morzem można uczyć się gry w tenisa, języka angielskiego czy malowania. Możliwości jest naprawdę sporo. Poza zajęciami tematycznymi kolonie to przede wszystkim odpoczynek – kąpiele w morzu, ciekawe wycieczki, zabawy integracyjne z innymi dziećmi itd.

A może nad jezioro?

Kolonie coraz częściej organizowane są na Mazurach. To miejsce idealne przede wszystkim dla kolonii żeglarskich. Mają one stricte szkoleniowy charakter. Dziecko każdego dnia wyjazdu uczy się profesjonalnego żeglarstwa. Może być to niesamowita przygoda, ale i szansa na zdobycie przydatnych w późniejszym życiu umiejętności. Na Mazurach organizowanych jest sporo kolonii żeglarskich, ale nie tylko. Nad jeziorem w końcu czas można spędzać na wiele różnych sposobów. Ciekawym rozwiązaniem są kolonie nastawione na pływanie na kajakach czy jazdę konną. Nie brakuje też wyjazdów rekreacyjnych, gdzie najważniejszy jest wypoczynek na świeżym powietrzu. Również i w tym przypadku Mazury okazują się być idealną destynacją.

Wypoczynek w górach

Górskie wycieczki to szansa na doszlifowanie kondycji i charakteru. To intensywny wysiłek fizyczny, który jednak wynagradzają malownicze widoki i świeże, górskie powietrze, Kolonie w górach są idealnym miejscem dla miłośników wspinania się. Dzieci w czasie takich wyjazdów mogą jednak równie dobrze grać w paintball czy jeździć na rowerach. Możliwości jest całkiem sporo. Za wyjazdami w góry przepadają przede wszystkim dzieci aktywne na co dzień, które nie boją się nowych wyzwań. W górach coraz częściej organizowane są także wycieczki rowerowe. Te dostosować trzeba jednak odpowiednio do wieku i możliwości uczestników kolonii.

Gdzie najchętniej wakacje spędzają dzieci?

Dla wielu rodziców wybór kolonii jest zadaniem trudnym. Jednak, jeśli wiadomo, co dziecko lubi, łatwo można wybrać odpowiednią kolonię z szerokiej oferty dostępnej obecnie na rynku. Ciekawie wolny czas spędzić można w zasadzie w każdym miejscu – w górach, nad morzem czy jeziorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *