Kolonie Gwiezdne Wojny dla fanów filmu – dowiedz się więcej!

Wśród wielu ofert wakacyjnych możemy też spotkać propozycje wyjazdów na kolonie Gwiezdne Wojny, czyli letni wypoczynek dla zagorzałych maniaków tej serii. Czy warto wysłać naszego małego Rycerza Jedi na taki wyjazd? Jakie atrakcje proponują organizatorzy? W gąszczu ofert może być trochę trudno się odnaleźć, dlatego prezentujemy najciekawsze programy, na które natrafiliśmy w sieci. Być może niektóre z nich przypadną czytelnikowi do gustu i jeśli mieszka pod jednym dachem z fanem lub fanką – bo takowe też przecież istnieją – tej gwiezdnej sagi, to ta lektura zachęci do takiej propozycji wyjazdu.

Miecz świetlny ponad wszystko

Każdy, kto zetknął się z serią George Lucasa wie, jak ważne w jego uniwersum są laserowe miecze. Dlatego na porządnej Kolonii Gwiezdne Wojny nie może ich zabraknąć. Organizatorzy szykują mnóstwo atrakcji z mieczami w roli głównej – może to być nauka fechtunku, turniej czy bitwa, a nawet własnoręczne wykonywanie podstawowej broni Rycerza Jedi. Miecze są także niezbędne w trakcie gier terenowych, gdy grupy uczestników dzielą się na zwolenników Jasnej i Ciemnej strony Mocy. Tylko dzięki współpracy w grupie oraz odwadze jedna ze stron może wygrać i zaprowadzić w galaktyce panowanie jasności lub ciemności. Nie zawsze najdzielniejsi są chłopcy – wyniki turniejów i zawodów pokazują, że na koloniach Gwiezdne Wojny, to często dziewczęta święcą największe sukcesy. Przecież męstwo i wytrwałość nie jest cechą tylko silniejszej z płci.

Cała wiedza o Star Wars

Konkursy wiedzy o lucasowskiej sadze, to jeden z obowiązkowych punktów programu na każdej z kolonii Gwiezdne Wojny. Mniej doświadczeni uczestnicy mogą dowiedzieć się o początkach Imperium i walki dobra ze złem, a także o korzeniach zakonu Jedi.

Doświadczeni Mistrzowie chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz pokazują, jak Kodeks Jedi jest przydatny w normalnym życiu – wszak sposób postępowania Jedi, to nic innego jak zasady życia w pokoju z innymi ludźmi i porady jak nie reagować na podszepty Ciemnej Strony Mocy. Jednak konkursy wiedzy to nie tylko zabawa. Uczestnicy poznają wiele autentycznych faktów o kosmosie i w atrakcyjny sposób przyswajają wiedzę z pogranicza fizyki, chemii i biologii (dowiedz się więcej o tematycznych koloniach: https://quatromondis.pl/palac-witaszyce). Odpowiednio skonstruowane programy i oryginalna forma sprawiają, że nasi milusiński mimowolnie poszerzają swoje horyzonty i naprawdę się uczą.

Niech Moc będzie z Wami

Kolonie Gwiezdne Wojny posiadają bogaty program dla każdej z grup wiekowych. Młodsi uczestnicy mogą budować statki i zasiedlać planety za pomocą klocków LEGO inspirowanych sagą Georgea Lucasa, a starsi zapoznać się z podstawami robotyki i automatyki poprzez naprawę starego droida. Jednak podstawą pobytu na koloniach Gwiezdne Wojny jest mnóstwo zabawy i aktywności na świeżym powietrzu – między innymi poprzez tak popularne dziś gry fabularne, w których uczestnicy wcielają się w postacie z galaktyki Star Wars i odgrywają swoje role improwizując oraz bawiąc się w żywy teatr.

To także w zależności od lokalizacji pływanie na łódkach, kąpiele czy górskie wycieczki, bo kolonie Gwiezdne Wojny organizowane są w różnych pięknych zakątkach Polski. Kulminacją wieczorów oprócz ogniska jest także wspólne oglądanie ulubionej części sagi i długie dyskusje na jej temat do późnego wieczoru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *