Jakie dobrać mleko początkowe dla noworodka?

Narodziny dziecka to zapewne jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Staramy się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dbamy jak najlepiej potrafimy o odpowiednie warunki, w jakich przebywać będzie nasza pociecha oraz o właściwy dobór początkowego mleka dla noworodka.

Jak wybrać odpowiednie mleko?

Zapewne wszystkie przyszłe matki zdają sobie sprawę, że najlepszym mlekiem dla małego dziecka jest oczywiście ich własne mleko. Jednak w przypadku, gdy karmienie piersią okazuje się niewskazane, należy sięgnąć po mleko modyfikowane. Na co zwracać uwagę przy wyborze mleka dla noworodka? Na początek należy określić, czy lepsze dla nas będzie mleko w proszku czy w płynie, na którym widnieje oznaczenie RTF na etykiecie. W większości przypadków mamy wybierają mleko w proszku, oczywiście biorąc pod uwagę indywidualne wymagania maluszków. Na rynku sprzedaży istnieje wiele typów mleka. Najbardziej popularne jest zwykłe mleko modyfikowane, odpowiednie dla dzieci zdrowych, które nie cierpią na żadną alergię pokarmową ani inne podobne problemy. Natomiast w przypadku wystąpienia u dziecka braku tolerancji na jakiekolwiek składniki pokarmowe, dobrym rozwiązaniem będzie wybór mleka hipoalergicznego, sojowego lub mleka bez laktozy. Ostatnio coraz częściej spotykane stają się mleka modyfikowane BIO, które stanowią mieszankę mleka krowiego z ekologicznego gospodarstwa rolnego. Wybór odpowiedniego mleka jest uzależniony przede wszystkim od wagi dziecka podczas porodu i jego aktualnego stanu zdrowia i potrzeb.

Mleko enfamil 1 premium

Modyfikowane mleko Enfamil 1 premium jest przeznaczone dla noworodków w wieku od 0 do 6 miesięcy. Jego receptura została opracowana w taki sposób, aby dostarczyć maluchowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, takich jak na przykład kwas Omega 3 i kwas DHA. Produkt ten został stworzony jako alternatywa mleka matki, kiedy to karmienie piersią z różnych względów staje się niemożliwe. Pierwsze miesiące życia naszego dziecka, to okres kiedy potrzebuje one ogromnej ilości witamin. Mleko Enfamil jest bogate w składniki mineralne i witaminy, które są bardzo istotne w pierwszym etapie rozwoju dziecka. Kolejnym ważnym składnikiem, który powinien znaleźć się w mleku modyfikowanym są oligosacharydy, czyli odpowiednie węglowodany. Obecne w mleku Enfamil galaktooligosacharydy (GOS) zostały zatem dodane do mleka. Jeśli z jakiegoś powodu mamy wątpliwości, czy wyżej wymienione składniki będą właściwe dla dziecka, możemy zapytać o to lekarza lub specjalistę.

Mleko Enfamil 1 premium jest dostępne praktycznie w każdej aptece czy większym supermarkecie. Jego cena może niektórych zniechęcić do zakupu, jednak pamiętajmy, że jest to jedyne pożywienie dla malucha, zatem musi być jak najwyższej jakości. Oczywiście najlepszym mlekiem jest mleko matki, jeśli jednak z różnych powodów nie możemy go dostarczyć naszemu dziecku, zdecydujmy się na takie mleko, które dostarczy mu odpowiednich składników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *