DIY z dzieckiem? Nic prostszego! Zobacz top 3 przedmiotów, które umilą wam wspólne zajęcia artystyczne

Pozostałości po rolce papieru toaletowego, sprzęcie RTV/AGD czy mebli zazwyczaj wyrzucamy, a przecież można wyczarować z nich cuda, wystarczy trochę czasu i inwencji. Zaprośmy do wspólnej zabawy dziecko i zróbmy z kartonów ekologiczne, bezpieczne i oryginalne zabawki, których nie spotkamy w żadnym sklepie. Kupmy ozdoby i pistolet do kleju na gorąco, a szybko znajdziemy inspirację.

Zabieramy tekturę, pistolet do kleju na gorąco i do dzieła!

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, a miniaturowe wersje dorosłych sprzętów przodują w rankingach sprzedaży zabawek. Dziewczynki najczęściej bawią się małymi kuchniami, ale drewniane czy plastikowe kuchnie dużo kosztują. Spróbujmy wyczarować cudo za pomocą przedmiotów, które prawdopodobnie mamy w domu. Wystarczy zostawić kartony po internetowych zakupach i zastosować klej do tektury. Przyda się także pistolet do kleju na gorąco. Takim klejem przykleimy nawet bardzo małe przedmioty, np. imitacje luster czy mebelki. Wykorzystajmy stare kartony, naklejki, wydruki z domowej drukarki, kolorowy papier i inne rzeczy, które można znaleźć w każdym domu. Zróbmy kuchenkę z piekarnikiem z kartonu, zlew z osadzonej w blacie metalowej miski, kran z części dozownika mydła. Małe pudełko po butach sprawdzi się jako kuchenka mikrofalowa. Z takich samych materiałów stworzymy domek czy labirynt, w którym z radością będą bawić się dzieci. Pudło po paczce sprawi się jako łóżko dla lalek czy mała zagroda dla zwierząt. Dzieci bardzo lubią bawić się małym zwierzętami zrobionymi z bardzo odpornego tworzywa, których wygląd idealnie odwzorowuje prawdziwe krowy czy świnki. Można stworzyć zagrody dla zwierząt, wykorzystując słomę, kawałki materiałów, folię, patyczki do lodów itd. Wszystkie te elementy przykleimy za pomocą pistoletu do kleju w laskach.

Czy klej termotopliwy jest odpowiednim klejem do tektury? Czy trzeba kupić pistolet do kleju?

Na użytek domowy często kupuje się termotopliwy klej w laskach, który również sprawdzi się jako klej do tektury. Kupując klej termotopliwy, musimy pamiętać, że działa on tylko wtedy, gdy jest bardzo rozgrzany, więc potrzebne jest odpowiednie narzędzie grzewcze, czyli pistolet do kleju. Spoiwo trzeba rozgrzać, a gdy osiągnie pożądaną temperaturę i zacznie się topić, nakładamy go na klejony przedmiot i dociskamy to, z czym sklejamy. Za pomocą tego typu kleju skleimy zepsute zabawki czy podkleimy karton. Jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które zajmują się rękodziełem, na przykład robią kartki okolicznościowe lub ozdabiają przedmioty. Klej jest bezpieczny dla ludzi i środowiska naturalnego, więc bez obaw możemy go użyć do klejenia połamanych dziecięcych zabawek (także tych wykonanych z tektury), gdyż nie wydziela szkodliwych oparów.

Praca z papierem i tekturą jest bardzo przyjemna, a ze starych kartonów można wyczarować cuda w czasie przyjemnej pracy artystycznej. Wystarczy kupić odpowiedni pistolet do kleju na gorąco i zabrać się do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *