8 sprawdzonych sposobów na wakacyjna nudę Twojego dziecka. Podpowiadamy, jak sobie z nią poradzić

Wakacje trwają często aż 10 tygodni, a urlop rodziców niestety jest znacznie krótszy. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, by dzieci się nie nudziły. A może skorzystać z możliwości zorganizowane wyjazdu? Oferta kolonii 2019 jest bardzo bogata i dostosowana do różnych zainteresowań dzieci. Nasi podopieczni mogą jeździć w różne, piękne miejsca w Polsce, w których można naprawdę wypocząć.

Zanim zapiszemy dziecko na kolonie 2019. Co robić z podopiecznym?

Sposób spędzania z dzieckiem wolnego czasu zależy od tego, ile lat ma nasza pociecha oraz od tego, czy mamy urlop. Jeśli wiemy, że za tydzień wyruszy na kolonie 2019, postarajmy się, by w domu się na nudziło. Wykorzystajmy ten czas na długie rozmowy i wspólne czytanie książek. Pozwólmy sobie także na trochę lenistwa. Po wstaniu z łóżka możemy zjeść pożywne śniadania – niech będzie prawdziwą ucztą. Idźmy na spokojny, długi spacer, podczas którego będziemy się rozkoszować kontaktem z naturą. W ciepły dzień możemy urządzić piknik nad jeziorem czy rzeką. Weźmy ze sobą ulubione lektury dzieciństwa i poczytajmy dziecku. A może zwiedzimy okolicę? Zastanówmy się, kiedy byliśmy w okolicznym muzeum. A może jeszcze nie odwiedziliśmy szlaku, którym przechadzają się turyści? Warto zabrać kanapki i napoje i wybrać się na długi spacer po swoim mieście, by kolejny raz odkryć jego tajemnice.

Wakacyjne atrakcje. Jak wybrać kolonie 2019 dla dziecka?

Zanim zapiszemy dziecko na kolonie 2019, zapytajmy pociechę o to, na czym jej czy jemu zależy – chce poleżeć na plaży, pochodzić po górach czy może poznać tajemnice niezwykłego zamku? Oferta jest naprawdę szeroka, więc można dopasować tematykę i charakter obozu do upodobań dziecka. Dzieci, które lubią sport, mogą wyjechać na obozy sportowe, gdzie większość czasu przeznaczona jest na aktywność fizyczną. Bardzo ciekawe są kolonie przygodowe, będąc połączeniem zajęć związanych z nauką i doświadczeniami z aktywnym wypoczynkiem. W czasie obozów tematycznych temat przewodni związany jest z zainteresowaniami juniorów, w którym łączy się nauka, rozwijanie umiejętności, zabawa oraz aktywność. W słynących z niezwykłej urody Borach Tucholskich organizowane są obozy farmerskie, na których dzieci z bliska obserwują opiekę nad zwierzętami i mogą pomagać – doją krowy, opiekują się końmi czy zbierają jajka, a ponadto wiele czasu spędzają w okolicznych lasach. Popularnym kierunkiem wakacyjnym są również Mazury. Ten wspaniały, zachwycający urodą region jest idealny na odpoczynek nad jeziorami, gdzie dzieci mogą się nauczyć żeglować pod okiem doświadczonych instruktorów. Miłośnicy militariów znajdą kilka programów odbywających się w Borach Tucholskich i na Mazurach – w tym obozy survivalowe, militarne czy obozy ASG. Na kolonie w Polsce można jechać nad morze czy w góry, gdzie organizuje się różnego rodzaju turnusy.

Podobno dzieci nudzą się w czasie deszczu, ale rodzice wiedzą, że młodzi ludzie często narzekają na nudę. Wakacyjny czas warto wykorzystać na pokazanie podopiecznym, ile radości mogą nieść proste przyjemności. Wyjazd na kolonie 2019 w przepięknych regionach Polski to dla dziecka szansa na odpoczynek i relaks bez towarzystwa rodziców.

Tutaj znajdziesz szeroką ofertę kolonii dla dzieci: https://quatromondis.pl/kolonie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *